tel.: +48 604 05 36 01
biuro@misbudownictwo.pl

góralska firma łączy wszystko co najlepsze

Wykończenie domów drewnianych

Jeżeli dom z drewna został już wybudowany, należy pomyśleć o jego odpowiednim zabezpieczeniu termicznym, położeniu instalacji elektrycznych, gazowych, wentylacyjnych oraz kanalizacyjnych oraz o wszelkich innych pracach, które sprawią, że będzie można się wreszcie wprowadzić do nowego lokum.

Wykończenie domów z drewna, zarówno tych budowanych w technologii szkieletowej, jak i domów z bali drewnianych, wymaga dużej uwagi i szczególnej precyzji. Koszt całego projektu uzależniony jest od materiałów zużytych do budowy.

Ważną kwestią w końcowych pracach przy domu drewnianym, jest zapewnienie we wszystkich pomieszczeniach odpowiedniej wentylacji. Oprócz otworów wentylacyjnych, przepływ powietrza powinny zapewniać również otwory okienne i drzwiowe.

Wykończenie domu drewnianego
Wykończenie domu drewnianego

Jednak jJedną z najistotniejszych spraw w domach drewnianych, jest właściwe ocieplenie budynku. Od tego zależy, czy dom będzie energooszczędny i ciepły. Izolację można położyć zarówno na zewnątrz budynku, jak i w wewnątrz. Trzeba pamiętać o zamocowaniu folii wiatroizolacyjnej, która posiada wysoki wskaźnik przepuszczalności pary, umożliwiając tym samym ochronę wełny izolacyjnej przed zamoczeniem.

Kolejne prace polegają na właściwym wykończeniu ścian, podłóg i sufitów. Ścianki działowe w domach z drewna przeważnie wykonane są z drewnianych konstrukcji szkieletowych, wypełnionych warstwą izolacyjną, która chroni przed hałasem. Na to montowane są płyty gipsowo-kartonowe lub inne. Ściany pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami wykańcza się zgodnie z zaleceniami i oczekiwaniami klienta. W drewnianych domach pięknie prezentują się również ściany wykończone drewnem, zwłaszcza na poddaszu. Takie rozwiązanie nawiązuje do góralskiego lub wiejskiego stylu całego budynku. Natomiast do wykończenia podłóg można wykorzystać płytki ceramiczne lub kamień naturalny, który świetnie się sprawdza w kuchni, łazience lub w korytarzu. Dobrym rozwiązaniem są też deski podłogowe, które doskonale prezentują się w pokojach, salonie, sypialniach, nadając odpowiedni, ciepły klimat.

Wykończenie jednego z domów drewnianych
Wykończenie jednego z domów drewnianych

W domach drewnianych dobrze wyglądają także drewniane okna i drzwi. Okna w domach z bali zazwyczaj montuje się do ścian za pomocą tzw. ślizgów, które umożliwiają ciągłą pracę drewnianych ścian i okien. Dodatkową opcją może być montaż drewnianych okiennic, które zapewnią całemu budynkowi interesujący, uroczy wygląd i wyjątkowy charakter.

Do drewnianych domów idealnie pasują też drewniane schody. Schody wykonuje się na ogół na zamówienie, a rodzaj materiałów, z których mają być wykonane, ich wygląd, wielkość i kształt, ustalane się indywidualnie.

 

© Copyright 2015 - Miś-Bud Jan Michniak | Wykonanie Strony internetowe Zakopane "U Ciwersa"