tel.: +48 694 397 669
michniakgroup@gmail.com

góralska firma łączy wszystko co najlepsze

Małe domy z bali to tanie domy z bali

Wybudowanie własnego domu tanio i szybko, to pragnienie niejednego z nas. Większość domów wymaga jednak ponoszenia dużych kosztów, a ich budowa przeciąga się i trwa latami. Budżet często bywa przekroczony, bo po drodze napotyka się na różne problemy i trudności.

Jednym z ciekawych rozwiązań na posiadanie własnych czterech kątów, przy stosunkowo niedużym budżecie i w szybkim czasie jest postawienie małego domu z bali.
Małe domy z bali tworzone są z drewnianych okrągłych, półokrągłych lub prostokątnych bali, obrabianych w odpowiedni sposób i łączonych na „węgły”. W ten sposób w krótkim czasie powstaje dom, który może spełniać rolę domu całorocznego. Drewno oprócz walorów estetycznych, zdrowotnych posiada również właściwości, które sprawią, że taki budynek będzie relatywnie tani w eksploatacji. Domy z bali o odpowiedniej grubości nie potrzebują bowiem dodatkowego ocieplenia, gdyż drewno samo w sobie jest świetnym naturalnym izolatorem. Domy z drewna zużywają około 30% mniej energii na ogrzewanie w porównaniu z domami murowanymi, a przy tym zapewniają swobodną wymianę wilgoci oraz naturalną klimatyzację. Drewno w dotyku zawsze pozostaje ciepłe, co korzystnie wpływa na utrzymanie odpowiedniej temperatury zimą. Natomiast latem, drewniane ściany skutecznie chronią przed upałem, dlatego w domach z bali o tej porze roku zwykle panuje przyjemny chłód.

Domy z bali są ekologiczne, naturalne, a przy tym dobrze wpływają na zdrowie i samopoczucie mieszkających w nim osób, zwłaszcza cierpiących na alergie oraz choroby układu oddechowego.

Na niski koszt budowy domów z bali z pewnością znaczny wpływ ma szybki termin realizacji. W związku z tym, że na plac budowy przywożone są gotowe elementy, które następnie montowane są przez wyspecjalizowanych fachowców w jedną całość, zyskuje się na czasie, a co za tym idzie, znacznie obniża się koszty usługi.

Małe domy z bali posiadają na ogół nieskomplikowane konstrukcje, proste dachy , które są łatwe w realizacji, co również korzystnie wpływa na ich cenę.

Znaczne oszczędności można uzyskać poprzez zainstalowanie w budynku odpowiednio przemyślanej rekuperacji, czyli systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Dzięki takiemu rozwiązaniu rachunki za ogrzewanie będą niższe nawet o 30-50%.

Tanie domy z bali to obiekty, które będą służyć także następnym pokoleniom. Są bowiem trwałe, naturalne, a technologia wykorzystywana do ich tworzenia wywodzi się z wiekowej tradycji. Jedynym warunkiem jest odpowiednia konserwacja.

Domy z bali są ekologiczne, ekonomiczne i co najważniejsze, posiadają niepowtarzalny charakter i klimat. Ich piękno, walory zdrowotne, energooszczędność, zdobywają coraz więcej uznania wśród inwestorów. Małe i tanie domy z bali to idealne rozwiązanie dla osób chcących żyć wygodnie, oszczędnie i w zgodnie z naturą.

© Copyright 2015 - Miś-Bud Jan Michniak | Wykonanie Strony internetowe Zakopane "U Ciwersa"