tel.: +48 694 397 669
michniakgroup@gmail.com

góralska firma łączy wszystko co najlepsze

Gotowe domy z bali

Firma MIŚ-BUD od kilku lat z powodzeniem działa zarówno na rynku polskim, jak i norweskim. W Polsce wykonuje głównie projekty domów z drewnianych bali.
Gotowe domy z drewna tworzone przez wysoko wykwalifikowanych brygadzistów ekipy wykonawczej firmy MIŚ-BUD, w tym doświadczonych cieśli, są realizowane z materiałów i surowców o najwyższej jakości. Wysoką klasę usług zauważyć można również w jakości wykonania robót. Firma cieszy się uznaniem dzięki wzorcowej organizacji pracy, terminowości oraz dużemu doświadczeniu.

Gotowe domy z bali tworzy się w technologii zaczerpniętej z tradycji góralskich, która przez wieki stosowana była w rejonie Podhala. Domy w pierwszej kolejności przygotowywane są na placu budowy w Zakopanem, gdzie bale drewniane różnej wielkości i grubości oraz kształtów (półokrągłe, okrągłe i prostokątne) wstępnie się przygotowuje. Drzewo jest odpowiednio obrabiane i kształtowane w poszczególne elementy i części konstrukcyjne. Następnie każdy detal jest znakowany, impregnowany oraz zabezpieczany. Tak tworzy się wszystkie niezbędne elementy np. łaty, kontr łaty, krokwie i inne części.

Każdy dom z bali najpierw ekipa budowlana składa na roboczym placu budowy na tzw. „węgły”, a następnie budynek jest zdemontowany, załadowany na samochody, a dalej – transportowany na docelowe miejsce do inwestora. Potem, już na właściwym miejscu składany jest w jedną całość. Po odpowiednim złożeniu wszelkich części obiektu, brygada MIŚ-BUD-u rozpoczyna budowę więźby dachowej. Gdy dom już stoi, przystępuje się do prac wykończeniowych, między innymi do wypełnienia strzelni pomiędzy belami. Mszenie domów z bali, bo tak nazywa się ten proces, jest najlepszym sposobem na ocieplenie i uszczelnienie drewnianego domu, a przy okazji stanowi jego niezwykle urokliwą ozdobę. Dawniej, góralskie domy mszone były mchem (stąd wzięła się nazwa), obecnie stosuje się specjalne wióry zwane wełnianką, które można zwijać na wiele sposobów i które dają dużo lepsze efekty. Końcowe prace nad domem z bali to montaż stolarki okiennej i drzwiowej oraz wykończenie wnętrz zgodnie z zaleceniami klienta.

Gotowe domy drewniane to szybki sposób na posiadanie zdrowego, naturalnego i nowoczesnego domu charakteryzującego się pięknym, oryginalnym wyglądem, wyjątkowym mikroklimatem panującym wewnątrz pomieszczeń, a także energooszczędnością i trwałością. Tego typu domy świetnie pasują do podmiejskiego krajobrazu, wiejskiego klimatu, bądź leśnych zakątków lub górskich widoków. To wspaniała alternatywa dla tradycyjnych budynków murowanych, gdyż nie wymagają wielu lat budowy, a ich budowa trwa dosłownie kilka tygodni.

© Copyright 2015 - Miś-Bud Jan Michniak | Wykonanie Strony internetowe Zakopane "U Ciwersa"