tel.: +48 604 05 36 01
biuro@misbudownictwo.pl

góralska firma łączy wszystko co najlepsze

Całoroczne domy z bali

Domy z bali całoroczne to świetna propozycja dla wszystkich ceniących zdrowe życie w zgodzie z naturą. To także szybkie i ekonomiczne rozwiązanie dla osób, które nie chcą czekać latami na swój własny wymarzony dom. Domy drewniane całoroczne to również ciekawa oferta dla ludzi odważnych, z fantazją i z charakterem. Domy te mają bowiem wiele walorów, z którymi warto się zapoznać i je przeanalizować.

Całoroczne domy z bali wykonywane są z okrągłych, półokrągłych lub prostokątnych bali. Nie wymagają specjalnego dodatkowego ocieplania, gdyż wilgoć wewnątrz drewnianych pomieszczeń utrzymywana jest przez ściany, które pochłaniają lub oddają część wilgoci zawartej w powietrzu. Podobnie jest z utrzymaniem ciepła, drewno doskonale izoluje, a drewniane ściany są zawsze ciepłe w dotyku.

Drewno jest jednym z najdoskonalszych materiałów do budowy domu. Charakter drewnianych domów jest wyjątkowy, niepowtarzalny i niezwykły, a panujący w nich mikroklimat zdrowy, naturalny oraz przyjazny dla organizmu człowieka. Drewno poprzez wydzielanie specyficznych olejków eterycznych oraz dzięki zapewnieniu odpowiedniej cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach, pozytywnie działa na układ oddechowy i pomaga w utrzymaniu dobrego samopoczucia. Domy z bali przez swoje właściwości latem zapewniają przyjemny chłód, zaś zimą ciepło i uczucie przytulności.

Do budowy domów drewnianych zwykle stosuje się drewno sosnowe, świerkowe lub modrzew. Bale drewna poddawane są specjalnej obróbce i suszeniu, co sprawia, że cała konstrukcja budynku jest wyjątkowo trwała oraz odporna na czynniki zewnętrzne.

Całoroczne domy z bali są bezpieczne, gdyż posiadają odpowiednią ochronę przed ewentualnym pożarem, w postaci zastawek przeciwogniowych. Natomiast należyte wypełnienie izolacyjne, zatrzymuje ciepło wewnątrz pomieszczeń, co sprawia, że domy te łatwo i szybko się ogrzewa.

Domy drewniane dzięki swojej prostej konstrukcji oraz krótkim terminom budowy, stanowią coraz większą konkurencję dla powszechnie stosowanej zabudowy murowanej. Domy z bali mogą mieć przeróżny charakter, od klasycznych, małych domków w stylu wiejskim, czy góralskim po nowoczesne, okazałe, wielokondygnacyjne rezydencje. Doskonale sprawdzają się w różnych projektach.

Domy z bali pięknie prezentują się na tle górskich lub leśnych krajobrazów, idealnie harmonizując z otaczającą je przyrodą. Niejako wtapiają się w tło. Są oryginalne i wyjątkowe, nigdy nie wyglądają identycznie, gdyż struktura każdego kawałka drewna jest inna. Świetnie prezentują się w połączeniu z naturalnym kamieniem i innymi naturalnymi surowcami. Jeżeli zadba się o właściwą konserwację domy drewniane całoroczne będą dobrze służyły również następnym pokoleniom.

© Copyright 2015 - Miś-Bud Jan Michniak | Wykonanie Strony internetowe Zakopane "U Ciwersa"