tel.: +48 694 397 669
michniakgroup@gmail.com

góralska firma łączy wszystko co najlepsze

Budowa domów z bali

Jedną z usług, które proponuje w swojej ofercie firma MIŚ-BUD jest budowa domów z bali. Małopolskie województwo w części pokrywają rejony górskie, w których powszechnie stawia się domy w typowo góralskim stylu. Domy z bali z całą pewnością mogą nawiązywać do tego rodzaju architektury.

MIŚ- BUD swoją siedzibę ma właśnie w tych okolicach, dlatego budowa domów z bali jest ich jedną z głównych specjalności. Domy z bali charakteryzują się tym, że do ich budowy wykorzystuje się duże ilości litego drewna o sporych rozmiarach. Praca przy montażu domu wymaga ogromnej wiedzy, doświadczenia i precyzji, dlatego ekipy budowlane firmy MIŚ-BUD składają się tylko z odpowiednio wykwalifikowanych pracowników, w tym również cieśli.

Domy z bali budowane przez firmę MIŚ-BUD najpierw są przygotowywane na placu budowy. Potrzebne drzewo obrabiane jest z wielką dokładnością na poszczególne elementy konstrukcyjne. Dom składany jest na „węgły” na placu budowy, a wszelkie potrzebne materiały, np. łaty, krokwie, kontr łaty, są odpowiednio kształtowane i impregnowane. Po zakończeniu budowy domu na placu, jest on zdemontowany, załadowany na środki transportu, a następnie przewieziony na miejsce budowy do klienta. Potem, już u inwestora, jest on składany w jedną całość. Po złożeniu oraz zmontowaniu wszystkich elementów konstrukcji, ekipa budowlana przystępuje do postawienia więźby dachowej oraz wypełnienia strzelni pomiędzy belkami. Do mszenia domów z bali służą specjalne wióry zw. wełnionką. Następnie wykonuje się montaż stolarki okiennej i drzwiowej oraz przechodzi do prac wykończeniowych poszczególnych pomieszczeń.

Przykładowy dom z bali drewnianych
Przykładowy dom z bali drewnianych

Domy z bali wyglądają niezwykle pięknie i naturalnie, a wraz z upływem lat, drewno zmienia swój koloryt, co tylko dodaje uroku. Mogą być zbudowane w stylu wiejskiej chaty, ale również w stylu bardzo nowoczesnym. Grube bale drewna tworzą niesamowite wrażenie wizualne. Drewno, jako materiał budulcowy posiada wiele zalet, między innymi charakteryzuje się dobrą akumulacją ciepła, a do tego powolnym jego oddawaniem. Dlatego dobrze zaizolowany dom z bali jest bardzo ciepły i energooszczędny. Kolejną zaletą tego typu domów, jest szybki termin realizacji oraz korzystny dla zdrowia mikroklimat panujący w pomieszczeniach drewnianych.

Domy z bali, to z pewnością ciekawa i niewątpliwie oryginalna alternatywa budowy własnego lokum, w porównaniu do typowych domów z cegieł. Nie jest jeszcze w Polsce bardzo popularna, lecz ciągle przybywa zwolenników tego typu rozwiązań. Na pewno warto rozpatrzyć taką opcję budowy własnego domu.

© Copyright 2015 - Miś-Bud Jan Michniak | Wykonanie Strony internetowe Zakopane "U Ciwersa"