tel.: +48 694 397 669
michniakgroup@gmail.com

góralska firma łączy wszystko co najlepsze

Budowa domów szkieletowych

Firma MIŚ-BUD wykonuje domy szkieletowe, letniskowe, które charakteryzują się trwałością i oszczędnością energii. Domy szkieletowe budowane są w konstrukcji szkieletowej, a następnie ocieplane materiałem termoizolacyjnym i wykańczane w zależności od woli i preferencji inwestorów.

Budowa domów szkieletowych staje się coraz bardziej popularną metodą na posiadanie własnego dachu pod głową. Zaletą tej technologii jest to, że praktycznie nie ma ograniczeń czasowych, pogodowych – domy szkieletowe można stawiać o każdej porze roku. Tego rodzaju domy łatwo się projektuje i co najważniejsze można je budować w energooszczędnym standardzie domów pasywnych.

Konstrukcja domu szkieletowego
Konstrukcja domu szkieletowego

Cała konstrukcja nośna domu szkieletowego oparta jest na systemie drewnianych słupów połączonych poziomymi belkami, a wolną przestrzeń pomiędzy nimi wypełnia się materiałem izolacyjnym w postaci wełny mineralnej, drzewnej albo styropianu, idealnie chroniącym budynek przed wilgocią i zimnem. Całość okrywa się dodatkowo warstwą folii wiatroizolacyjnej, a następnie wzmacnia płytami kartonowo-gipsowymi , wiórowymi lub innymi. Ściany wewnętrzne natomiast wykończone są na ogół warstwą paroizolacyjną oraz płytami gipsowo-kartonowymi. Zaś drzwi oraz okna montowane są w otworach konstrukcyjnych.

Dom z zewnętrznej strony można wykończyć tynkiem, deskami albo klinkierem, tak, że wygląda jak dom murowany.

Ściany działowe w domach szkieletowych buduje się tak, jak ściany zewnętrzne- konstrukcyjne, z tym, że są one cieńsze, a warstwa izolacyjna służy głównie do wygłuszenia. Ścianki wewnętrzne obija się płytami kartonowo-gipsowymi lub okładziną drewnianą.

Stropy drewniane w domach budowanych w technologii szkieletowej są najczęściej konstrukcji belkowej. Przestrzeń pomiędzy belkami również wypełnia się materiałem izolującym zarówno akustycznie, jak i termicznie. Pod konstrukcją najczęściej rozprowadza się instalacje, a także przewody wentylacyjne i kanalizacyjne. Na belki mocuje się płyty wiórowe lub włókowo-cementowe, które tworzą idealny podkład pod podłogę.

Gotowy dom szkieletowy
Gotowy dom szkieletowy

Wszelkie instalacje elektryczne w domach szkieletowych prowadzi się wewnątrz ścian oraz w stropach. Instalacje kładzione w drewnie powinny być odpowiednio zabezpieczone otulinami izolacyjnymi, a wszelkie prace należy wykonywać ze szczególną starannością i uważnością, tak, aby cała konstrukcja w pełni chroniła przed ewentualnym zagrożeniem pożarem.

Domy szkieletowe są przede wszystkim zdrowe, gdyż podczas budowy wykorzystuje się naturalny surowiec jakim jest drewno, natomiast koszty ich utrzymania są niższe, niż w przypadku domów standartowych. Istotny jest także czas realizacji projektu, który wynosi zaledwie kilka miesięcy. Zaletą tych domów może być również łatwość modernizacji i ewentualnej przebudowy oraz doskonała izolacja cieplna, a także mały ciężar całego domu, który posiada bardzo lekką konstrukcję.

© Copyright 2015 - Miś-Bud Jan Michniak | Wykonanie Strony internetowe Zakopane "U Ciwersa"